דרום אמריקה חלק 13 ברילוצ`ה, אגמים כחולים ויופי חלק 3

טיול לדרום אמריקה13  6.2.2008-29.2.2008 ברילוצ`ה, אגמים כחולים ויופי חלק 3

יום ראשון לאחר ארוחת בוקר מצאנו באולם הענק של המלון פרחים  הליקוניה במלוא הדרה.

אנחנו מצלמים ויוצאים לטיול בחבל אחר של ברילוצ`ה.  אנחנו עולים על דרך עפר מלאת חתחתים לנסיעה של כ-300 ק"מ שחלקה בכביש עביר (סוללים את הדרך).
העיר הקרובה ביותר לברילוצ`ה נמצאת במרחק של 560 ק"מ
לה פמפס.  באזור גרים הרבה גאוצוס, (הבוקרים המתגוררים בחוות בסביבה). קל לזהותם עם התלבושת המיוחדת המגפים ועוד. במקום יש גידולי תירס וסויה שהופך למצרך מבוקש.
אנחנו נוסעים לארכו של האגם.

מצד אחד אגם לסרוגין  ומהצד השני הרים, האגם ענק . אורכו 120 ק"מ רוחבו 12 ק"מ ועומקו כ-500 מטר.  דרך תעלה ארוכה זו ניתן להגיע עד צ`ילי הקרובה.  חלקו הגדול של האזור הוא סוונה או מדבר.

לצ`ילי עוברים מהקטאמרן לאוטבוסים, כך הצ`יליאנים מעדיפים.

במקום חיים הרבה מאוד בעלי חיים מוגנים כמו שועל אדום, שועל אפור, קפיברה –מכרסם גדול שמזכיר ארנבת, פומה,כבשים, גואנאקו – סוג של למה, מארה סוג נוסף של ארנב,
על בעלי החיים באמריקה הדרומית ניתן לקרוא באתר של
גילי חסקין אתר מרתק.

הבעיה הגדולה ביותר של החוואים במקום הם השועלים והפומה שפוגעים בעדרים.   יש במקום אמפיטיאטרון עתיק, ומפגש בין 4 נהרות שנשפכים יחד לאוקינוס הפסיפי. כמו גם יש באזור הרי געש פעילים מחלקם מיתמר עשן.


הצל שמקרינים העננים על האדמה.


הפעילים שביניהם נמצאים בעיקר בצד הצ`ליאני. הפעיל ביותר הוא הר הגעש לאנין. כתוצאה מהפעילות הולקנית, המצוקים באזור קבלו צורות שונות בחלקן ניתן לראות דמויות אדם בעלי חיים ועוד.

המצוקים בדרך,מזכיר את "אי טי "(אקסטרהטראסטריאל )מעט דמיון.

הם נקראים בשמות הדומים  לצורתם.

באזור הרבה מאוד עצי פיין . הבתים בנויים מעצי ארז, שהוא עץ יקר מאוד כי נאסרה כריתתו. התושבים עברו לכרות עצי אורן שהוא זול יותר. כל העצים באזור שייכים למשקיעים פרטיים.  ואילו האדמה שייכת לממשלה.  במקום גדלים גם ברושים,שמשנים את צבעם לצהוב בחודש אפריל.
באגם עצמו חיים דגי טרוטה, הדייג מבוקר ע"י האוניברסיטה המקומית. המטרה, לשמור על אוכלוסית הדגים. דייג פרטי משלם כסף עבור דייג ומותר לו לדוג רק דג אחד. באזורים מסויימים יש רפטינג, למרות שהזרם בנהר לא כל כך חזק. הפרחים הכחלחלים שאנחנו פוגשים בדרך הם עולש.

אנחנו עוצרים בתחנת דלק לשרותים וממשיכים בנסיעה לאגם טרפול שנמצא 35 ק"מ מהמקום.   חשוב לציין שבברילוצ`ה הונהג שימוש
בגז פרופן כדי לשמר את הסביבה.

בין המצוקים קיימים שרידים של שבטים אינדיאנים שחיו במקום.  המערות שנמצאות בסביבה שמשו אותם בחורף הקשה.
אלו האינדיאנים משבט המפוצו. מפו = אדמה.  כמו גם שבט אואורקפוס ושבט דונוס. שעל שמם נקראת צ`לי.


התושבים המקומיים, כל הזכויות שמורות ליוצרי התמונה.
במערות מצויים כתבי יד וציורים שגילם כ-300 שנים שהשאירו אחריהם האינדיאנים.   המליונר טד טרנר קנה באזור שטח ענקי.

גלויה של ממצאים שנמצאו במקום. כל הזכויות שמורות ליוצריה.

במקום פרחים רבים כתומים העונים לשם מנטיסה, ופרחים ורודים וסגולים.   אגם טרפול פרושו באינדיאנית " מים חזקים" אנחנן מגיעים לגשר ישן בו עוברת הדרך לאנגסטורה.


ויז`ה לאנגסטורה.

הטמפרטורות במקום נמוכות ובחורף הכל מכוסה בשלג.  לאחר שעתים של נסיעה בכביש חצץ קופצני, עם נוף מיוחד במינו נכנסנו לכביש סלול.  המרחק הכללי כ- 100 ק"מ  צפונית לברילוצ`ה.
הגענו לויל`ה לה אנגסטורה (Villa La Angostura). שנראית כמו עיירת סקי. במקום חיים כ-10,000 תושבים לעומת ברילוצ`ה בה מתגוררים כ-130,000 תושבים.

האיזור המשופע באגמים ובהרים מושלגים, שבו מבלה בעיקר החברה הגבוהה של ארגנטינה. בחורף משמש המקום כאתר סקי ידוע ובקייץ הופך לאתר דייג. מי שמחפש רומנטיקה, יגיע ביכטה פרטית למלון המבודד "לה אסקונדידה" (המחבוא), שנמצא בשולי האגם יפהפה.

הנוף מעל לאגם

באזור גדלים הרבה עצי ARVACARIA ARVACANA  בעלי פרי המכיל אגוז, יש זכר וישנה נקבה. העץ הגיע מגרנדה ספרד על ידי המוסלמים המקומיים שקוראים לעץ קטארו.רוז היפ


מהנמל הקטן של העיירה יוצא סיור למיצר לאו לאו אשר במערב אגם נאהול הואפי ושיט אל האי ויקטוריה ושמורת בוסק דה אראינאס, על שם עצי הארז`ן Arrallan National Park בעלי הקליפה החומה אדומה כמו עורו של הבמבי. יש הגורסים שעצים אלה, האנדמיים לאזור האגמים, הם שנתנו לוולט דיסני את ההשראה לסרטו "במבי".
שיט עליו סופר בפרק הרשום כאן . דוגמית בתמונה

בפארק לאנין  Lanin שנמצא בקירבת העיירה סן מרטין דה לוס אנדס San Martin de los Andes לא בקרנו למרות הקרבה.  וקבלנו הסבר . הפארק משתרע לאורכה של רצועת רכסי האנדים, שמפרידה בין צילה לארגנטינה. פני הקרקע באזור נעים מקיצוניות של צמחיה שופעת של עצי אראוקריה ואשור עד לאזור צחיח  מחד ופסגות מושלגות ושפלות מישוריות בצד אחר.   לכל אחד מחמשת האגמים העיקריים שבפארק יש מערכת אקולוגית יייחודית משלו. בפארק מצויות בריכות תרמיות. במרכז הפארק מזדקר הר הגעש לאנין שעדין פעיל.

ברילוצ`ה מציעה עוד לנופשים בה מלונות מדהימים. המפואר שבהם הוא ה"Llao Llao" (חמישה כוכבים), המיועד לתיירים אמידים במיוחד.

הנוף המופלא מהמקום.

מחיר לחדר זוגי בו נע סביב כמה מאות דולרים ללילה, כולל ארוחת בוקר. בעל המלון, יהודי דתי, נוהג להעמיד בפסח את המלון לרשות אנשי חב"ד, העורכים "סדר" כהלכתו למאות תרמילאים ישראלים
המזדמנים לאיזור.

בדרך חזרה לברילוצה עוצרים לסעוד צהרים במקום קסום

הדרך חזרה לברילוצ`ה.


אין גבול ליופי.

המשך יבוא

לאלבום תמונות ברילוצה 1 כאן
לאלבום תמונות של אושואיה כאן

לאלבום תמונות של אושואיה 2 כאן
לאלבום תמונות קלפטה
כאן

לטיול אל – אל קלפטה כאן
לטיול בואנוס אירס כאן
לטיול רחוב לה בוקה
כאן

לאלבום התמונות של פטגוניה כאן

אם אהבתם לחצו על אהבתי תודה

אודות ethy ab

הידע, הוא טיפה באוקינוס. החיים קצרים. גם בהתניידות בכסא גלגלים השמים אינם הגבול. בבלוג ,רשמים מטיולים,מדע,אוכל,בעלי חיים,מוזיקה קלאסית,ספרים ואחרים,ברוכים הבאים. לשנה החדשה לוקחים את כל ימי השנה ומנקים אותם היטב קנאה, שנאה, גזענות, קמצנות, אגואיזם, רוע לב, דמעות תנין,מחלות, הקדישו בכל יום שליש לעבודה והיתר לשמחה וחדוות חיים. תוסיפו לזה כפות גדושות של אופטימיות,מנה גדושה של אמונה ב-אני מאמין שלכם, מעט נתינה,ויהיה לכם יום נפלא!
פוסט זה פורסם בקטגוריה ברילוצ'ה, דרום אמריקה, טיולים, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על דרום אמריקה חלק 13 ברילוצ`ה, אגמים כחולים ויופי חלק 3

 1. flashes הגיב:

  התמונה הראשונה עם השחפים מעל למים
  משגעת…
  אח מי יתנני להיות שם 🙂

  בוקר נעים אתי

  אהבתי

 2. yara113 הגיב:

  ערב טוב פלשי
  יש לי סרט על השחפים הללו עם הים והצבעים ב-DVD
  אין לי תוכנה לעריכת סרטים כך שלא יכולה להוריד קטעים לרשת.
  גם אני אהבתי את הצבעים ובכלל
  חבל שלא הצלחתי להגדיל את התמונה יותר
  ערב טוב
  אתי

  אהבתי

אשמח לתגובתכם,יום נפלא

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.